“Austras koks”  

 

Simbolpiemineklis “Austras koks” Andreja Pumpura dzimto māju “Meža Ķeirānu” vietā. Tēlnieks J.Karlovs, uzstādīts 1988.g.

ATPŪTA UN IZKLAIDE

 

 

VIESU MĀJA "ĶĪVĒNI"

Mēs piedāvājam līdzīgi domājošiem cilvēkiem atslodzes dienu nedēļas nogalē, nelielām grupām līdz 10 cilvēkiem.

Programmā ietilpst: savstarpējā iepazīšanās, nūjošana 8 km distancē pa skaistām meža takām, kopēju meditāciju, veselīgas ēdienreizes, kas dod atslodzi arī organismam, pirts procedūras, peldes siltā kubulā un dīķī, sirsnīgas sarunas, zāļu tējas, svaigi spiestas sulas, guļvietas.

Pēc iepriekšēja pieteikuma iespējams individuālas konsultācijas pie astrologa, relaksējošas masāžas.

Atrodamies 80 km attālumā no Rīgas, 45 km attālumā no Ogres. "Ķīvēni", Birzgales pag., Ķeguma novads. Kontakti:  26803231        

Vairāk informācija mājas lapā: http://www.spaselena.lv

VIESU MĀJA "BRĪVIŅI"

Viesu māja kalna galā Daugavas krastā, netālu no Jaunjelgavas, ar 3 guļamistabām, lielu dzīvojamo istabu ar TV un kamīnu, mūsdienīgi iekārtotu virtuvi un dušas telpu. Mājā centrālapkure. Dziļurbuma ūdens. Blakus viesu mājai atrodas pirts. 

Adrese: Birzgales pagasts, “Brīviņi”
Tālrunis: 5152864,29443671 
Piezīmes: attālums no Rīgas – 80km
WWW adrese: www.brivini.serveris.lv
E-Pasts: maria.h@navigator.lv

VIESU NAMS "WILDDUCK” 

Viesu nams „Tamboviči” pašā Daugavas krastā, pretim vienai no tās daudzajām zaļajām saliņām.  „Tamboviči” piedāvā izvietošanas iespējas jebkurai gaumei: lielāku konstrukciju piekritējiem – vienā no viesnīcas 12 numuriem (ēkas pirmajā stāvā ir restorāns), individuālistiem – vienā no trim kotedžām vai kotedžā-pirtī upes krastā. 

Adrese: Birzgales pagasts, “Tamboviči”
Tālrunis: 7287232, 26618080
Piezīmes: attālums no Rīgas – 80km
WWW adrese: www.wildduck.lv
E-Pasts: info@wildduck.lv

 

  ATPŪTAS BĀZE "VITKOPI" 

Vitkopu ezers ar 11 salām. Komercmakšķerēšana. Salas īre zvejai Vitkopu ezerā (11 salas). Ziemā zemledus makšķerēšana. Labiekārtotas atpūtas vietas. 5 airu laivas. Ezerā karpas, karūsas, līņi, līdakas, asari. Namiņos - TV, peldēšanās, virtuve, “Jotul” krāsniņa, kūpinātava, āra terase, zivju apstrādes galds. Telšu vietas. 

Adrese: "Vitkopi", "Garkalni", Birzgales pag. LV 5033 
Tālrunis: 5152526; 26428371
Piezīmes: 75 km no Rīgas

 

   

VIESU MĀJA "ZAĶI" 

Maltītes. Svinību un konferenču telpas(40 pers) .TV. Kamīns. Makšķerēšana, peldēšanās. Tenisa korti. Ūdens velosipēds. Biljards. 

Adrese: Z/S "Zaķi", Birzgales pagasts, LV 5033 
Tālrunis: 5152389; 29410163; 29159121 
Piezīmes: 80 km no Rīgas.

  

VIESU MĀJA "SAULĪTES" 

Daugavas krastā. 30 ha platībā izveidots savvaļas dzīvnieku dārzs, kurā var apskatīt dambriežus un mežacūkas.  Ugunskura vieta. Maltītes. Ēdināšana pēc pasūtījuma.Svinību telpas (20 pers.).Pirts kamīns, TV, SAT, AUDIO, mini   virtuve. Peldēšanās, makšķerēšana, laivu noma. Izbrauciens ar kuteri pa Daugavu (Alstiķes muiža, Sarkanās klintis, Lielā sala). Ūdensslēpošana. Vizināšanās pa Daugavu ar "haizivi". Sporta laukumi - divi volejbola, futbola un basketbola. Sporta svētki  

Adrese: "Saulītes", Birzgales pagasts, LV 5033 
Tālrunis: 29630661 
WWW adreses: www.travellatvia.lv/saulites/  www.saulites.lv 
E-Pasts: saulites@saulites.lv 


BRĪVDIENU MĀJA "TĀLAVAS" 

Pirts. Laivu noma. Makšķerēšanas iespējas. Peldvieta. Stādaudzētavas apskate. Dārza labumi. 

Adrese: “Tālavas”, Birzgales pagasts
Tālrunis: 29435504


ZIRGU IZJĀDES "ĶAUPES"

Izjādes ar zirgiem. Bērnu vizināšana. Zirgu un pajūgu noma. Iespējams stādaudzētavā iepazīties un iegādāties dekoratīvos augus. Telšu vietas. 

Adrese: z/s "Ķaupes", Birzgales pagasts
Tālrunis: 29361078
E-Pasts: kaupes2@inbox.lv

 

ZIRGU IZJĀDES "ZVIRGZDE"

Izjādes ar zirgiem. Bērnu vizināšana. Zirgu un pajūgu noma.

 Adrese: "Zvirgzde", Birzgales pagasts
Tālrunis: 26362740
E-Pasts: kaupes2@inbox.lv

  


APSKATES VIETAS 

Birzgales novada muzejs "Rūķi"
Birzgale Regional Museum
Parka ielā 2, Birzgalē, Ogres rajonā, LV-5033
Tālr. 26409803 , 65034195  Fakss(pašvaldībā) 65035980 

Muzejs atvērts:  otrdienās un ceturdienas no 10.00 – 14.00

Ieejas maksa:   30 sant.

Iespējams daļēji apmeklēt invalīdu ratiņos.

Bezmaksas autostāvvieta.

Zaļā zona – parks apmeklētāju atpūtai.

Ekskursantu grupu pieņemšana muzejā un ekskursijas gida pavadībā pa novadu tikai iepriekš piesakoties.

Ekskursijas vadīšana grupai pa novadu 2-4 stundu garumā 9-15 Ls.

            Muzejs iekārtots jaunsaimnieka 1926.g. uzceltā nelielā dzīvojamā mājā. Ekspozīcijā parādīta lielā un neparastā Andreja Pumpura par Tēviju nodēvētā novada kultūrvēsture, no kura nākušas visai Latvijai nozīmīgas personības: Vecais Stenders, Konrāds un Rūdolfs Šulci, Frīdrihs Mālbergs, baronu Hānu dzimta, Jānis Purapuķe, Andrejs Pumpurs, Vilhelms Bušs, Kristaps Rudzītis, Ēriks Hānbergs, Elga Sakse, Juris Bezzubovs, Aigars Apinis un vēl ap 50 ievērojami novadnieki.

          Muzejā nomainās tematiskas etnogrāfijas, mākslas, notikumu un personu jubileju u.c. izstādes.

                

 

 

Kaktusu kolekcija 

            Pēc vienošanās z/s “Apiņi” var apskatīt kaktusu kolekciju, kurā ir vairāk kā 500 šķirņu, tā ir viena no lielākajām Baltijas valstīs. Iespējams aplūkot arī R.Bergmaņa gleznas.

Adrese: “Apiņi”, Birzgales pagasts
Tālrunis: 5034591

Lindes muižas parks un vārti 

1542. g. Johanns fon Plettenbergs šeit izveido muižu. 18. gs. v. un 19. gs. sāk. tiek izveidota plaša saimniecība un iekopts parks uz 4 terasēm. 1767. g. mūrniekmeistars Medlers uzbūvēja lielos galvenos iebraucamos vārtus baroka stilā un ir vienīgie, kas no muižas celtnēm saglabājušies līdz mūsdienām. 1884. g. muižu nopirka Kurzemes un Vidzemes civilgubernators, filozofijas un juridisko zinātņu doktors barons Pauls Karls Jorgens fon Hāns. 1. Pasaules kara laikā muiža stipri sabombardēta. Pēdējais muižas īpašnieks barons Karls fon Hāns ar 16. Tukuma pulku piedalījās Latgales atbrīvošanā no boļševikiem, par ko barona īpašumā atstāja muižas centru, pārējo sadalīja 178 jaunsaimniecībās. Baronu Latvijas valdība apbalvoja ar Triju Zvaigžņu ordeni, viņš bija Latvijas armijas pulkvežleitnants. Pēc baltvāciešu piespiedu izceļošanas 1939. g., Lindes muiža nonāca valsts īpašumā. Var aplūkot terases pie Daugavas un teiksmainos Holandes liepu stādījumus. 

Piemineklis sagrautajai baznīcai un Vecajam Stenderam 

Piemineklis sagrautajai baznīcai un tās mācītājam Vecajam Stendram. 1567. gadā šajā vietā no tīra ozolkoka tika uzcelta baznīca. Laikā no 1730. - 1740. g. uz pirmās baznīcas augstajiem pamatiem uzbūvēja jaunu baznīcu. Torņa būvi ar garu smaili pabeidza 1775. gadā. Pēc 100 gadiem iebūvēja Augusta Martina ērģeles, iegādājās vācu gleznotāja Junkera altārgleznu Kristus pie krusta. Kapenēs zem baznīcas apglabāti Plettenbergu dzimtas piederīgie. Baznīca bija Eiropas nozīmes kultūras piemineklis. 1965. gadā komunistiskās okupācijas vara baznīcu sagrāva. Uz sagrautās baznīcas pamatiem tika uzcelta ciema padomes ēka. 1990. gada 18. maijā LR Reliģijas lietu departamentā tika reģistrēta atjaunotā Birzgales ev. luteriskā draudze. 1990. gada 10. jūnijā tika atklāta iesvētīta draudzes kapela pašreizējās Birzgales pagasta padomes ēkas sēžu zālē. No 1994. gada kapelu izmanto arī jaundibinātā Romas katoļu Birzgales draudze. Baznīckalnā ir vienīgais piemineklis Latvijā sagrautajai baznīcai un tās mācītājam Vecajam Stenderam, uzstādīts 1989. gadā par birzgaliešu ziedojumiem, autors O.Feldbergs. 

Piemiņas zīme "Robežkrogs. Vidzeme. Kurzeme" 

Akmenī veidota piemiņas zīme. Latvijas Kultūras fonda 1990. g. dāvinātais piemineklis (tēlnieks V. Titāns) iezīmē kādreizējo robežu starp Lindes muižu Kurzemē un Mazjumpravas muižu Vidzemē. Šeit Andrejs Pumpurs noklausījies Daugavas un lielceļa braucēju un gājēju stāstos.  

Alstiķes muižas drupas 

Psihiatriskās dziedinātavas (20. gs. sāk.) sanatorijas vieta. Izveidojusies laikā, kad hercoga Jēkaba atraitne 17. gs. atjaunoja karos nopostīto Jaunjelgavu. 18. gs. vidū muiža piederēja franču izcelsmes muižniekam Dubarilim, no 1875. g. baroniem Nolkeniem. Krievijas impērijas laikā šeit bijusi slavena psihiatriskā dziedinātava, 19. un 20. gs. mijā sanatorija Sanatorium aus Halswigshof, ko izpostīja 1. Pasaules karā. Pašreiz atrodas drupu stāvoklī. 

 Piemiņas zīme "Dīriķupīte"

 

Tēlnieka V. Titāna veidotā zīme uzstādīta 1990. g. Šeit bērnību pavadījis A. Pumpurs.

 

Hercoga Jēkaba medību pils drupas 17. gs. 

Kurzemes hercogistes laikā hercogs Jēkabs šeit ierīkoja sev medību muižu. Pastāv uzskats, ka hercogs no šejienes sūtījis uz Kurzemi slaidās mastu priedes savu kuģu būvei. Līdz 1. Pasaules karam muižā saimniekoja muižnieki Vīndedži. Zemes reformas laikā muižniekiem zemi atņēma un sadalīja zemniekiem. Pašreiz saglabājusies muižas kalpu - dzinēju māja, ap 350 gadus veca, bet pils vietu iezīmē liels manteļskurstenis.

Slaidēnu pilskalns 

Datēts ar 1.g.t.p.m.ē. Uzstādīta piemiņas zīme, autors V. Titāns. Latvijas Kultūras fonda dāvana. Pilskalnā profesora Kristapa Rudzīša stādītie ozoli.  

Mājas "Lāčplēši" 

A.Pumpura dzimtas mājas, celtas ap 1816. g. No šejienes A. Pumpurs 17 gadu vecumā aizgāja pasaulē. 20 gs. 20 gados mājas apsaimniekoja Strautiņš, kurš daļu savas zemes atdāvināja dzelzceļa stacijas būvniecībai. Pašlaik šī stacijas atrodas līnijā Jelgava - Krustpils. 1989. gadā mājas atjaunojis Antons Vilcāns.

Sākums


This free Dreamweaver template created by JustDreamweaver.com