Jaunumi

Sajūtu takas atklāšana 1.septembrī

     1.septembrī birzgaliešiem un viesiem bija iespēja izbaudīt aizraujošu atrakciju, staigāt basām kājām pa dažāda veida segumiem. Laukumā aiz Tautas nama atklājām „Sajūtu taku”, kas ir biedrības JADARA iedzīvotāju iniciatīvas veicināšanas realizētais projekts.

      Sajūtu takas apmeklētāji kopumā varēja izbaudīt 14 dažādas sajūtas, ko izbaudīt basām kājām ejot pa oļiem, keramzīta gabaliņiem, skujām, šķeldu, dolomīta šķembām, egļu un priežu čiekuriem, smiltīm, mulču, koka ripām, dēlīšiem un baļķi, zālīti un sūnām. Sajūtu takai ir vairāki pozitīvi momenti. Sajust dažādus segumus un priekšmetus zem basajām kājām ir viens ieguvums, taču pats galvenais, ir reāla pēdu masāža. Mediķi apgalvo, ka uz pēdām atrodas vairāk nekā 70 tūkstoši nervu galu. Cilvēka pēda ir kā miniatūra ķermeņa karte. Reflektorie punkti ir savienoti ar noteiktiem orgāniem, dziedzeriem un audiem, tādēļ masāža paātrina venozo asiņu un limfas atteci, kas uzlabo asinsriti un līdz ar to dažādu mūsu ķermeņa daļu apgādi ar skābekli un barības vielām.

        Baskāju taka ir pieejama no agra rīta līdz tumsai, tomēr ieteicams to izstaigāt pa dienu, jo vakarā masāžas efekts var būt tik spēcīgs, ka neļaus aizmigt. Arī par drošību jāpadomā, nogāze ir slidena un tumša, tuvojas rudens un tumšais laiks būs arvien garāks. Ceram, ka mūsu realizētais projekts būs ieguvums visiem, ar pozitīvām un jaunām emocijām pavadīts brīvais laiks, dziļās muskulatūras treniņš, līdzsvara nostiprināšana un jauki pavadīts brīdis kopā ar ģimeni, draugiem vai vienatnē. Kāds mazs zēns, takas atklāšanā, to nosauca par Sajūsmu taku. Lai viņa vārdi piepildās!

                                 Inta Pastare, sabiedriskā labuma biedrība JADARA